MKP1845256204
Mfr.Part #
MKP1845256204
Description
CAP FILM 5600PF 5% 2KVDC AXIAL
Capacitance :
5600pF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
700V
Package / Case :
Axial
Series :
MKP1845
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated DC :
2kV
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Max Operating Temperature :
100°C