MKP1845247206G
Mfr.Part #
MKP1845247206G
Description
CAP FILM 4700PF 20% 2KVDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
2kV
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
100°C
Length :
29.0068mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
MKP1845
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
PP
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.315Diax1.142L 8.00mmx29.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated AC :
700V
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
4700pF