MKP1845247205
Mfr.Part #
MKP1845247205
Description
CAP FILM 4700PF 10% 2KVDC AXIAL
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Length :
29.0068mm
Series :
MKP1845
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
2kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
PC Pins
Size / Dimension :
0.315Diax1.142L 8.00mmx29.00mm
Voltage - Rated AC :
700V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
2kV
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Dielectric :
PP
Capacitance :
4700pF