MKP1845247204G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MKP1845247204G
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 4700PF 5% 2KVDC AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
27.9908mm
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Dielectric :
PP
Package / Case :
Axial
Max Operating Temperature :
100°C
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
MKP1845
Capacitance :
4700pF
Packaging :
Bulk
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.315Diax1.102L 8.00mmx28.00mm
Voltage - Rated AC :
700V
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Voltage - Rated DC :
2kV