MKP1845239206
Mfr.Part #
MKP1845239206
Description
CAP FILM 3900PF 20% 2KVDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
2kV
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
700V
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
100°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
3900pF
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
MKP1845239206
MKP1845 3900pF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized
MKP1845239206 Overview
In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.