MKP1845233206R
Mfr.Part #
MKP1845233206R
Description
CAP FILM 3300PF 20% 2KVDC AXIAL
Capacitance :
3300pF
Length :
29.0068mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
2kV
Axial
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated AC :
700V
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
PP
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
0.276Diax1.142L 7.00mmx29.00mm
Max Operating Temperature :
100°C