MKP1845233205R
Mfr.Part #
MKP1845233205R
Description
CAP FILM 3300PF 10% 2KVDC AXIAL
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated AC :
700V
Published :
Capacitance :
3300pF
Dielectric :
PP
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
100°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Axial
Length :
29.0068mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Diax1.142L 7.00mmx29.00mm
Voltage - Rated DC :
2kV