MKP1845233205
Mfr.Part #
MKP1845233205
Description
CAP FILM 3300PF 10% 2KVDC AXIAL
1 (Unlimited)
Published :
Dielectric :
PP
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.276Diax1.142L 7.00mmx29.00mm
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated AC :
700V
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Polypropylene (PP), Metallized
Length :
29.0068mm
Max Operating Temperature :
100°C