MKP1845233204R
Mfr.Part #
MKP1845233204R
Description
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC AXIAL
Film Capacitors
Length :
18.9992mm
Mounting Type :
Through Hole
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.276Diax0.748L 7.00mmx19.00mm
Voltage - Rated :
2kV
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Mount :
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
PP
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
700V
Capacitance :
3300pF