MKP1845222205R
Mfr.Part #
MKP1845222205R
Description
CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated AC :
700V
PC Pins
Dielectric :
PP
Tolerance :
±10%
Length :
29.0068mm
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.256Diax1.142L 6.50mmx29.00mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
2200pF
Max Operating Temperature :
100°C