MKP1845222204
Mfr.Part #
MKP1845222204
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 2200PF 5% 2KVDC RADIAL
Stock
352
In Stock :
352
Film Capacitors
Terminal Shape :
Wire
Published :
2007
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Size / Dimension :
0.256Diax1.142L 6.50mmx29.00mm
Dielectric :
PP
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
2kV
Tolerance :
±5%
Mount :
Package / Case :
Radial
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Capacitance :
2200pF
Lead Diameter :
700 µm
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
REACH SVHC :
Unknown
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V): 700V
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated AC :
700V
Height :
29mm
Lead Length :
40mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C