MKP1845215206
Mfr.Part #
MKP1845215206
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 1500PF 20% 2KVDC RADIAL
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated AC :
700V
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
29.0068mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.256Diax1.142L 6.50mmx29.00mm
Voltage - Rated DC :
2kV