MKP1845215205
Mfr.Part #
MKP1845215205
Description
CAP FILM 1500PF 10% 2KVDC AXIAL
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated DC :
2kV
ROHS3 Compliant
Length :
29.0068mm
Size / Dimension :
0.256Diax1.142L 6.50mmx29.00mm
Dielectric :
PP
Capacitance :
1500pF
Max Operating Temperature :
100°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated AC :
700V
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
MKP1845215205
MKP1845 1500pF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1845215205R Overview
-55°C~100°C is the maximum temperature at which the device can operate.