MKP1845210206R
Mfr.Part #
MKP1845210206R
Description
CAP FILM 1000PF 20% 2KVDC AXIAL
Film Capacitors
Length :
29.0068mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
MKP1845
Dielectric :
PP
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
700V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.256Diax1.142L 6.50mmx29.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Capacitance :
1000pF
Mount :
Axial
Datasheets
MKP1845210206R
MKP1845 1000pF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1845210206R Overview
In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.