MKP1845210206
Mfr.Part #
MKP1845210206
Description
CAP FILM 1000PF 20% 2KVDC AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Axial
Dielectric :
PP
Size / Dimension :
0.256Diax1.142L 6.50mmx29.00mm
Voltage - Rated AC :
700V
Published :
Max Operating Temperature :
100°C
Packaging :
Bulk
Termination :
PC Pins
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
29.0068mm
Series :
MKP1845
Mount :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
2kV
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
1000pF
Datasheets
MKP1845210206
MKP1845 1000pF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole