MKP18445104004
Mfr.Part #
MKP18445104004
Description
CAP FILM 1UF 400VAC RADIAL
Film Capacitors
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Lead Pitch :
37.4904mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated AC :
400V
Height Seated (Max) :
1.114 28.30mm
Capacitance :
1μF
Size / Dimension :
1.626Lx0.610W 41.30mmx15.50mm