MKP18445104003
Mfr.Part #
MKP18445104003
Description
CAP FILM 1UF 400VAC RADIAL
Film Capacitors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
1μF
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Series :
MKP1844
Size / Dimension :
1.626Lx0.610W 41.30mmx15.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
1.114 28.30mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Bulk
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated AC :
400V