MKP18444824000
Mfr.Part #
MKP18444824000
Description
CAP FILM 0.82UF 400VAC RADIAL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.82µF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Published :
Termination :
PC Pins
Series :
MKP1844
Voltage - Rated AC :
400V