MKP18444684001
Mfr.Part #
MKP18444684001
Description
CAP FILM 0.68UF 400VAC RADIAL
Series :
MKP1844
Mounting Type :
Through Hole
Lead Pitch :
37.4904mm
Height Seated (Max) :
0.957 24.30mm
Capacitance :
0.68µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
17 Weeks
Not Applicable
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Size / Dimension :
1.626Lx0.551W 41.30mmx14.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated AC :
400V