MKP18444474330
Mfr.Part #
MKP18444474330
Description
CAP FILM 0.47UF 400VAC RADIAL
Polypropylene (PP), Metallized
Height Seated (Max) :
0.957 24.30mm
Packaging :
Bulk
Mount :
Size / Dimension :
1.232Lx0.551W 31.30mmx14.00mm
Series :
MKP1844
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
0.47µF
Mounting Type :
Published :
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Pitch :
27.5082mm
Voltage - Rated AC :
400V