MKP18444334900
Mfr.Part #
MKP18444334900
Description
CAP FILM 0.33UF 400VAC RADIAL
Voltage - Rated AC :
400V
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.33μF
Height Seated (Max) :
0.917 23.30mm
Length :
31.2928mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Mounting Type :
Through Hole
MKP1844
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Termination :
PC Pins
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
1.232Lx0.512W 31.30mmx13.00mm
Lead Pitch :
27.5082mm
Width :
13.0048mm
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
1.083 27.50mm