MKP18444334050
Mfr.Part #
MKP18444334050
Description
CAP FILM 0.33UF 400VAC RADIAL
Film Capacitors
Published :
Height Seated (Max) :
0.917 23.30mm
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
0.33μF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated AC :
400V
Lead Pitch :
27.5082mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
1.232Lx0.512W 31.30mmx13.00mm