MKP18444224331
Mfr.Part #
MKP18444224331
Description
CAP FILM 0.22UF 400VAC RADIAL
Voltage - Rated AC :
400V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Termination :
PC Pins
Height Seated (Max) :
0.827 21.00mm
Capacitance :
0.22µF
Lead Pitch :
27.5082mm
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm