MKP18444224030
Mfr.Part #
MKP18444224030
Description
CAP FILM 0.22UF 400VAC RADIAL
MKP1844
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Termination :
PC Pins
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Pitch :
27.5082mm
Height Seated (Max) :
0.827 21.00mm
Size / Dimension :
1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
Voltage - Rated AC :
400V
Capacitance :
0.22µF