MKP18444224000
Mfr.Part #
MKP18444224000
Description
CAP FILM 0.22UF 400VAC RADIAL
Film Capacitors
Length :
30.988mm
Published :
Width :
10.9982mm
Lead Pitch :
27.5mm
Lead Diameter :
800 µm
Mounting Type :
Through Hole
Termination :
PC Pins
Size / Dimension :
1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
Voltage - Rated AC :
400V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Depth :
11mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Max Operating Temperature :
85°C
Height Seated (Max) :
0.827 21.00mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-40°C
Capacitance :
0.22µF
Packaging :
Bulk
Tolerance :
10%
Lead Spacing :
1.083 27.50mm