MKP18444154000
Mfr.Part #
MKP18444154000
Description
CAP FILM 0.15UF 400VAC RADIAL
Film Capacitors
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
16 Weeks
Termination :
PC Pins
Radiation Hardening :
No
Width :
10.3124mm
Published :
Tolerance :
10%
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-40°C
Size / Dimension :
1.035Lx0.406W 26.30mmx10.30mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Depth :
10.3mm
Length :
26.289mm
Height Seated (Max) :
0.720 18.30mm
Series :
MKP1844
Max Operating Temperature :
85°C
Lead Pitch :
22.5mm
Capacitance :
0.15μF
Voltage - Rated AC :
400V