MKP18444104400
Mfr.Part #
MKP18444104400
Description
CAP FILM 0.1UF 400VAC RADIAL
Voltage - Rated AC :
400V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
1.035Lx0.327W 26.30mmx8.30mm
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.642 16.30mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Termination :
PC Pins
Capacitance :
0.1μF
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Published :
Mount :
Through Hole
Lead Pitch :
22.5044mm