MKP18444104003
Mfr.Part #
MKP18444104003
Description
CAP FILM 0.1UF 400VAC RADIAL
Lead Pitch :
22.5044mm
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
0.1μF
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
400V
Height Seated (Max) :
0.642 16.30mm
Size / Dimension :
1.035Lx0.327W 26.30mmx8.30mm
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Series :
MKP1844
Operating Temperature :
-40°C~85°C