MKP18443684001
Mfr.Part #
MKP18443684001
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 0.068UF 400VAC RADIAL
Bulk
Lead Pitch :
22.5044mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Capacitance :
0.068μF
Voltage - Rated AC :
400V
Size / Dimension :
1.035Lx0.287W 26.30mmx7.30mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Height Seated (Max) :
0.602 15.30mm
Series :
MKP1844
PC Pins
Lead Spacing :
0.886 22.50mm