MKP18443474001
Mfr.Part #
MKP18443474001
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 0.047UF 400VAC RADIAL
Voltage - Rated AC :
400V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Dielectric :
PP
Lead Pitch :
15.0114mm
Height Seated (Max) :
0.563 14.30mm
Through Hole
Tolerance :
20%
Contact Plating :
Tin
Series :
MKP1844
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Capacitance :
0.047µF
Size / Dimension :
0.701Lx0.327W 17.80mmx8.30mm