MKP18443334002
Mfr.Part #
MKP18443334002
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 0.033UF 400VAC RADIAL
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Package / Case :
Radial
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.701Lx0.287W 17.80mmx7.30mm
Series :
MKP1844
Voltage - Rated AC :
400V
Capacitance :
0.033µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Pitch :
15.0114mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.524 13.30mm