MKP18443334000
Mfr.Part #
MKP18443334000
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 400VAC RAD
Film Capacitors
Max Operating Temperature :
85°C
Package / Case :
Radial
Width :
7.2898mm
Lead Pitch :
15.0114mm
Mounting Type :
Through Hole
Length :
17.78mm
Height Seated (Max) :
0.524 13.30mm
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Polypropylene (PP), Metallized
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated AC :
400V
Dielectric :
PP
Size / Dimension :
0.701Lx0.287W 17.80mmx7.30mm
Series :
MKP1844
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Published :
Capacitance :
0.033µF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Spacing :
0.591 15.00mm