MKP18443104001
Mfr.Part #
MKP18443104001
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 10000PF 400VAC RADIAL
ROHS3 Compliant
Published :
Package / Case :
Radial
Capacitance :
10000pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
MKP1844
Size / Dimension :
0.504Lx0.248W 12.80mmx6.30mm
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated AC :
400V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C