MKP18443104000
Mfr.Part #
MKP18443104000
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 10000PF 20% 400VAC RAD
Size / Dimension :
0.504Lx0.248W 12.80mmx6.30mm
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±20%
Lead Diameter :
800 µm
Min Operating Temperature :
-40°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Series :
MKP1844
Width :
6.2992mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Pitch :
10mm
Termination :
PC Pins
Depth :
6.3mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Length :
12.8016mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
PP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
85°C
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Voltage - Rated AC :
400V