MKP18424684000
Mfr.Part #
MKP18424684000
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 400VAC AXIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.68µF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated AC :
400V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
41.5036mm
Dielectric :
PP
Size / Dimension :
0.925Diax1.634L 23.50mmx41.50mm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
85°C
Package / Case :
Axial, Can
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C