MKP18424184000
Mfr.Part #
MKP18424184000
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP FILM 0.18UF 400VAC AXIAL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated AC :
400V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
MKP1842
Capacitance :
0.18µF