MKP18424124002
Mfr.Part #
MKP18424124002
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP FILM 0.12UF 400VAC AXIAL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Axial, Can
Published :
Voltage - Rated AC :
400V
Series :
MKP1842
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
0.12μF