MKP18424124000
Mfr.Part #
MKP18424124000
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP FILM 0.12UF 400VAC AXIAL
Package / Case :
Axial, Can
Max Operating Temperature :
85°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
MKP1842
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
0.12μF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated AC :
400V
Min Operating Temperature :
-40°C