MKP18423684000
Mfr.Part #
MKP18423684000
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP FILM 0.068UF 400VAC AXIAL
Film Capacitors
Length :
26.4922mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
MKP1842
Package / Case :
Axial, Can
Capacitance :
0.068μF
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.453Diax1.043L 11.50mmx26.50mm
Dielectric :
PP
Voltage - Rated AC :
400V
Max Operating Temperature :
85°C