MKP18423474000
Mfr.Part #
MKP18423474000
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP FILM 0.047UF 400VAC AXIAL
Min Operating Temperature :
-40°C
Package / Case :
Axial, Can
Capacitance :
0.047µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
MKP1842
Factory Lead Time :
15 Weeks
Termination :
PC Pins
Dielectric :
PP
Published :
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated AC :
400V
Length :
26.4922mm
Size / Dimension :
0.374Diax1.043L 9.50mmx26.50mm