MKP18423334000
Mfr.Part #
MKP18423334000
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP FILM 0.033UF 400VAC AXIAL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
0.033µF
Length :
26.4922mm
Series :
MKP1842
Size / Dimension :
0.335Diax1.043L 8.50mmx26.50mm
Voltage - Rated AC :
400V
Dielectric :
PP
Package / Case :
Axial, Can
Min Operating Temperature :
-40°C