MKP18423224000
Mfr.Part #
MKP18423224000
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP FILM 0.022UF 400VAC AXIAL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-40°C
Package / Case :
Axial, Can
Published :
Capacitance :
0.022µF
Series :
MKP1842
Mounting Type :
Through Hole
Length :
18.9992mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Dielectric :
PP
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.374Diax0.748L 9.50mmx19.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated AC :
400V