MKP18423154000
Mfr.Part #
MKP18423154000
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP FILM 0.015UF 400VAC AXIAL
Voltage - Rated AC :
400V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
Axial, Can
Length :
18.9992mm
Capacitance :
0.015µF
Series :
MKP1842
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.335Diax0.748L 8.50mmx19.00mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
85°C