MKP1841522254
Mfr.Part #
MKP1841522254
Description
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC RADIAL
Size / Dimension :
1.240Lx0.709W 31.50mmx18.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2.2μF
Length :
31.496mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Voltage - Rated AC :
160V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Width :
18.0086mm
Height Seated (Max) :
1.102 28.00mm
Lead Pitch :
27.5mm
Voltage - Rated DC :
250V
Lead Free :
Lead Free
Series :
MKP1841
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Max Operating Temperature :
100°C