MKP1841510164
Mfr.Part #
MKP1841510164
Description
CAP FILM 1UF 5% 160VDC RADIAL
Through Hole
Published :
Max Operating Temperature :
100°C
Size / Dimension :
1.024Lx0.472W 26.00mmx12.00mm
Series :
MKP1841
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
100V
Voltage - Rated DC :
160V
Length :
26.0096mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
1μF
Height Seated (Max) :
0.866 22.00mm
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
22.5044mm
Width :
11.9888mm