MKP1841468406
Mfr.Part #
MKP1841468406
Description
CAP FILM 0.68UF 20% 400VDC RAD
Voltage - Rated DC :
400V
Voltage - Rated AC :
220V
Size / Dimension :
1.240Lx0.591W 31.50mmx15.00mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±20%
Series :
MKP1841
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
0.68µF
Height Seated (Max) :
0.984 25.00mm
Lead Pitch :
27.5082mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Published :
Length :
31.496mm
Width :
15.0114mm