MKP1841468405M
Mfr.Part #
MKP1841468405M
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD
Lead Pitch :
27.5082mm
Width :
11.5062mm
Voltage - Rated AC :
220V
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Height Seated (Max) :
0.807 20.50mm
Series :
MKP1841M
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.68µF
Length :
31.496mm
Size / Dimension :
1.240Lx0.453W 31.50mmx11.50mm
Voltage - Rated DC :
400V