MKP1841468404M
Mfr.Part #
MKP1841468404M
Description
CAP FILM 0.68UF 5% 400VDC RADIAL
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
0.68µF
Series :
MKP1841M
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
220V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
400V
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.807 20.50mm
Size / Dimension :
1.240Lx0.453W 31.50mmx11.50mm
Lead Pitch :
27.5082mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Width :
11.5062mm
Length :
31.496mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C