MKP1841447406V
Mfr.Part #
MKP1841447406V
Description
CAP FILM 0.47UF 20% 400VDC RAD
Size / Dimension :
1.220Lx0.512W 31.00mmx13.00mm
Mount :
Through Hole
Published :
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Series :
MKP1841
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
220V
Lead Pitch :
27.5082mm
Length :
30.988mm
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
400V
Height Seated (Max) :
0.906 23.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Width :
13.0048mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.47µF