MKP1841447406
Mfr.Part #
MKP1841447406
Description
CAP FILM 0.47UF 20% 400VDC RAD
Voltage - Rated AC :
220V
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Capacitance :
0.47µF
Lead Pitch :
27.5082mm
Height Seated (Max) :
0.906 23.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Series :
MKP1841
Size / Dimension :
1.220Lx0.512W 31.00mmx13.00mm
Max Operating Temperature :
100°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
30.988mm
Width :
13.0048mm
Voltage - Rated DC :
400V